home historia obiekty forum linki
docz do nas
aktualnoci o nas blog ekonomia speedwaya napisali o nas Galeria
Obecny czas: 08 Maj 2024, 19:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tragedia na Ukrainie
PostWysłany: 01 Mar 2009, 14:24 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29 Sty 2009, 01:00
Posty: 453
Na blogu pojawił się nowy odcinek. Tym razem tematem są wspomnienia związane z nieszczęsnym, czerwcowym wyjazdem Startu Gniezno na Ukrainę.

Przypominam tylko, że z niewyjaśnionych przyczyn spłonął wtedy bus wiozący 11 motocykli żużlowych.


Załączniki:
tragedia4.jpg
tragedia4.jpg [ 51.55 KiB | Obejrzany 685 razy ]
tragedia3.jpg
tragedia3.jpg [ 66.78 KiB | Obejrzany 688 razy ]

_________________
Ze sportowymi pozdrowieniami,
Wojciech Jankowski
w.jankowski@zuzel.waw.pl
www.wtswarszawa.pl
http://www.zuzel.waw.pl
Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Tragedia na Ukrainie
PostWysłany: 01 Mar 2009, 16:48 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 27 Sty 2009, 22:43
Posty: 309
Szlag mnie trafia jak "komentatorzy" na Sportowych Faktach pisali że Start Gniezno (czyli kto: Arek Rusiecki, Łukasz Loman, Darek Imbierowicz, Eryk - kierowca lub jego dwaj synowie - szkółkowicze , bo tylko oni byli w busie) sami podpalili busa żeby wyżebrać odszkodowanie.Albo "na gaśnice wystarczy" po przyznaniu dotacji na sezon 2009 z Urzędu Miasta.Dlatego podjęłam ten temat bo jako jedyna z synem - byliśmy kibicami zabranymi na mecz wyjazdowy.Inni w autokarze to lekarz, tłumaczka, marketingowiec,zawodnicy, mechanicy, i działacze - sponsorzy.Nawet nie byliśmy na stadionie....wróciliśmy po telefonie na miejsce pożaru i płakaliśmy...

_________________
Start Gniezno Pany
Czerwono - czarne szatany!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Tragedia na Ukrainie
PostWysłany: 02 Mar 2009, 23:45 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29 Sty 2009, 01:00
Posty: 453
Ja też doskonale pamiętam ten dzień. W południe byłem umówiony ze znajomymi, żeby obgadać lipcowy wypad na Mazury. Przed wyjściem z domu dostałem tylko telefon od brata, że mecz będzie raczej przełożony, bo motocykle czekają na granicy. Wyszedłem z domu, pojechałem metrem z Ursynowa do Centrum. Wysiadam, a tu znowu telefon. Tym razem brat mi oznajmia, że już chyba żadnego meczu Startu Gniezno nie będzie, ponieważ spłonęły wszystkie motocykle...

Że Wrzesińską zaorają, że stadion pójdzie na sprzedaż - miejsce, gdzie spędziliśmy pół dzieciństwa... - takie miałem myśli.

W pierwszej chwili przed oczami pojawiły mi się jakieś obrazki z filmów, że oto na przejściu granicznym ktoś podpalił busa... Szczerze, byłem prawie przekonany, że to koniec! Wiem, ile kosztuje jeden kompletny motocykl i cały osprzęt. I było mi bardzo smutno, że coś, co zostało odbudowane w 2005 roku przez ogień może zostać stracone...

Dobrze, że udało się to wszystko odbudować!

_________________
Ze sportowymi pozdrowieniami,
Wojciech Jankowski
w.jankowski@zuzel.waw.pl
www.wtswarszawa.pl
http://www.zuzel.waw.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Tragedia na Ukrainie
PostWysłany: 14 Mar 2009, 01:43 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29 Sty 2009, 01:00
Posty: 453
Na blogu znajduje się kolejne nawiązanie do tego nieszczęsnego wyjazdu, ale jakże odmienne! Powtórny wyjazd okazał się zupełnie inny niż pierwszy.

Zresztą o wszystkim można przeczytać pod linkiem:
http://www.zuzel.waw.pl/index.php?id=7&ac=8

oraz na www.zuzel24.pl.

Zapraszam do lektury!

_________________
Ze sportowymi pozdrowieniami,
Wojciech Jankowski
w.jankowski@zuzel.waw.pl
www.wtswarszawa.pl
http://www.zuzel.waw.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Tragedia na Ukrainie
PostWysłany: 14 Mar 2009, 17:39 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 27 Sty 2009, 22:43
Posty: 309
Dzięki, Wojtek za miły anons. Nie była to czerwcowa ale lipcowa wyprawa.Dokładnie miesiąc po tragedii, w moje urodziny. Cała żużlowa Polska pomogła odbudować park maszyn, za co chylę czoła ofiarodawcom: klubom żużlowym, prywatnym osobom, firmom, zawodnikom - Jarkowi Hampelowi, Rafałowi Dobruckiemu i wielu, wielu innym. Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego pozwolił zebrać datki wśród Gnieźnian i przywrócić wiarę naszych "orłów" w możliwość dalszych startów...Więc miesiąc później chciałam być blisko naszych zawodników na Ukrainie żeby pokazać że ja się też nie poddałam.Zapomniałam napisać że przed stadionem były sprzedawane raki a suszone rybki miały napis na torebkach "wiesiołyj podżyr". Spróbowałam.Nie było wiesioło - raczej straszny smród....Co kraj to obyczaj.Podróże kształcą.Zawsze dobrze jest mieć paszport w kieszeni. :D

_________________
Start Gniezno Pany
Czerwono - czarne szatany!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Edited by InServ Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group